Νέα

Γυναικοκτονία στους Αγίους Αναργύρους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.705
Κριτικές
5
Like
6.003
Πόντοι
2.306
Επίσης σήμερα κυριαρχεί η δημαγωγία , ο γκεμπελισμός ( προπαγγάνδα κακής φύσης ) και η αμορφωσιά μεταξύ των ανθρώπων. Ιδιαίτερα το τρίτο είναι πραγματικός καρκίνος. Μιλούσα πρόσφατα με μια κοπέλα που δουλεύουμε μαζί και μου λέει πως δε ξέρει ποιοι ήταν οι Μυκηναίοι. Αλλά όχι δικαίωμα ψήφου έχει !

Ούτε στους άνδρες , ούτε στις γυναίκες , ούτε δημοκρατία , ούτε δικτατορία. Θα έπρεπε να έχει στη δοιήκηση του υτόπου λόγο αυτός μόνο που έχει τη κατάλληλη μόρφωση ώστε να του αξίζει κάτι τέτοιο , όχι ο κάθε ένας μόνο και μόνο επειδή "ισότητα". Γιατί να μην αφήσουμε με αυτή τη λογική το κάθε ένα να κάνει συνταγογραφήσει φάρμακα η να σχεδιάσει κτήρια ; Το σημερινό δε λέγεται δημοκρατία , λέγεται οχλοκρατία και είναι εξαιρετικά επικύνδηνο.
Όπως έγραψα και στο νήμα για τον Ανδρέα Παπανδρέου, τύπε, το ΠΑΣΟΚ ευθύνεται για την μορφωτική και πολιτιστική μας ένδεια. Που η κάψα του η μεγάλη ήταν να δώσει σύνταξη στους "αντιστασιακούς" 1967 - 1974, να νομιμοποιήσει το κέρατο και να διαλύσει την ελληνική γλώσσα, ένα χειμωνιάτικο ξημέρωμα...
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
Άραγε, τι θα έλεγε σήμερα ο Γιόζεφ Γκαίμπελς για τον "γκεμπελισμό" (ανατρίχιασα)
Αντικειμενικά εντελώς το Κ.Κ.Ε. και οι λοιποί σύντροφοι Γκεμπελίζουν πολύ περισσότερο , ιδιαίτερα οι "αντιφασίστες αναρχικοί " αυτοί χωρίς φύλο , πατρίδα και λοιπά φασιστικά.

Μη ξεχνάμε ότι ο Μιχαλολιάκος ( τον οποίο ποτέ δε ψήφισα η υποστήριξα ) τουλάχιστον είχε τα κάκαλα να μπει φυλακή για τις ιδέες του αντί για κλαίγεται όπως οι άλλοι.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
Όπως έγραψα και στο νήμα για τον Ανδρέα Παπανδρέου, τύπε, το ΠΑΣΟΚ ευθύνεται για την μορφωτική και πολιτιστική μας ένδεια. Που η κάψα του η μεγάλη ήταν να δώσει σύνταξη στους "αντιστασιακούς" 1967 - 1974, να νομιμοποιήσει το κέρατο και να διαλύσει την ελληνική γλώσσα, ένα χειμωνιάτικο ξημέρωμα...
Α καλά αυτό με τους αντισασιακούς άλλο meme όποιος έτρωγε καμιά φάπα έβγαινε μετά και το έπαιζε αντιστασιακός. Όχι μόνο αυτό αλλά πολλοί απο αυτούς τότε ήταν μούγκα στη στρούγκα , ζήτω η 21 Απριλίου φώναζαν.

Ξέρω έναν μπάρμπα που τότε τον έπιασαν οι ΕΑΤ ΕΣΑ ( Μαοικός αυτός ) , είχε γράψει σε έναν τοίχο " Ζήτω ο Μάο Τσε Τουνγκ ) και τον έσπασαν στο ξύλο , τον έκαναν και ηλεκτροσόκ. Ναι αυτός ( και λίγοι ακόμα ) ´οντως βασανίστηκαν. Οι περισσότεροι όμως είναι απλά ψεύτες.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.705
Κριτικές
5
Like
6.003
Πόντοι
2.306
Αντικειμενικά εντελώς το Κ.Κ.Ε. και οι λοιποί σύντροφοι Γκεμπελίζουν πολύ περισσότερο , ιδιαίτερα οι "αντιφασίστες αναρχικοί " αυτοί χωρίς φύλο , πατρίδα και λοιπά φασιστικά.

Μη ξεχνάμε ότι ο Μιχαλολιάκος ( τον οποίο ποτέ δε ψήφισα η υποστήριξα ) τουλάχιστον είχε τα κάκαλα να μπει φυλακή για τις ιδέες του αντί για κλαίγεται όπως οι άλλοι.
Βασικά, μόνο αυτή η "εγκληματικής οργάνωση" έχει μπει φυλακή, καμιά άλλη.
Να δούμε τι θα γίνει και με την αντίστοιχη οργάνωση των γαύρων, τώρα.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.705
Κριτικές
5
Like
6.003
Πόντοι
2.306
Α καλά αυτό με τους αντισασιακούς άλλο meme όποιος έτρωγε καμιά φάπα έβγαινε μετά και το έπαιζε αντιστασιακός. Όχι μόνο αυτό αλλά πολλοί απο αυτούς τότε ήταν μούγκα στη στρούγκα , ζήτω η 21 Απριλίου φώναζαν.

Ξέρω έναν μπάρμπα που τότε τον έπιασαν οι ΕΑΤ ΕΣΑ ( Μαοικός αυτός ) , είχε γράψει σε έναν τοίχο " Ζήτω ο Μάο Τσε Τουνγκ ) και τον έσπασαν στο ξύλο , τον έκαναν και ηλεκτροσόκ. Ναι αυτός ( και λίγοι ακόμα ) ´οντως βασανίστηκαν. Οι περισσότεροι όμως είναι απλά ψεύτες.
Αυτοί που ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΚΑΝ όντως δε ζουν για να μας το πουν τύπε.
Και οι περισσότεροι δεν ήταν καν κομμουνιστές.
Θυμίζω τον αξιωματικό του στρατού, Σπύρο Μουστακλή, θυμίζω την ανταρσία του πλοίου "Βέλος" κλπ.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
Βασικά, μόνο αυτή η "εγκληματικής οργάνωση" έχει μπει φυλακή, καμιά άλλη.
Να δούμε τι θα γίνει και με την αντίστοιχη οργάνωση των γαύρων, τώρα.
Έσφαξαν έναν και τους έβαλαν μέσα.

Αυτοί που έκαψαν τη Μαρφίν ; Αυτοί που σκότωσαν τους δύο χρυσαυγίτες ; Μόνο ο Φύσσας ήταν άνθρωπος οι άλλοι δεν ήταν ;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.705
Κριτικές
5
Like
6.003
Πόντοι
2.306
Έσφαξαν έναν και τους έβαλαν μέσα.

Αυτοί που έκαψαν τη Μαρφίν ; Αυτοί που σκότωσαν τους δύο χρυσαυγίτες ; Μόνο ο Φύσσας ήταν άνθρωπος οι άλλοι δεν ήταν ;
Δε θα επεκταθώ, διότι τα θέματα είναι μέγιστα και ακανθώδη.
Θα πω μόνον τούτο:
Έπρεπε να σκοτωθεί - με απάνθρωπο τρόπο - ένας ΜΠΑΤΣΟΣ - για να κινητοποιηθούν οι αρχές και να πηδήξουν το καρκίνωμα του χουλιγκανισμού.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
Αυτοί που ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΚΑΝ όντως δε ζουν για να μας το πουν τύπε.
Και οι περισσότεροι δεν ήταν καν κομμουνιστές.
Θυμίζω τον αξιωματικό του στρατού, Σπύρο Μουστακλή, θυμίζω την ανταρσία του πλοίου "Βέλος" κλπ.
Αν και δεν είμαι ηλικιακά όσο οι περισσότεροι εδώ μέσα αλλά είμαι αρκετά μεγάλος για να μπορώ να θυμηθώ πως ως τα 2005/6 που το internet δεν ήταν και πολύ δεδομένο και δε μπορούσες να βρεις ότι θες μας έλεγαν για τους χιλιάδες νεκρούς στο πολυτεχνείου χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
285
Κριτικές
62
Like
960
Πόντοι
6.810
Κοντεύετε 100 σελίδες για έναν αγάμητο πρεζάκια που είχε βρει μια γκόμενα σε όλη του την ζωή (κλασικό στυλ πορωμενου πουτανάκια που νομίζει ότι επειδή οι πουτάνες του λένε ναι θα του λένε κι οι γκόμενες) :2funny: κι αφού δάγκωσε την λαμαρίνα σαν καθυστερημένος και ζήλευε τα πάντα, οδηγήθηκε στο έγκλημα επειδή η τύπισσα τον είχε σκουπιδιάσει κι αυτός την παρακαλούσε. Αν είχε πολλές γκόμενες στην ζωή του, θα είχε νορμάλ εγκέφαλο, θα ήταν ελεύθερος χωρίς τέτοιες αντιδράσεις κι αυτή
η κακομοίρα ζωντανή. Αυτή είναι η μοίρα κάποιων πορωμένων πουτανάκηδων. :2funny: Αντί να δείτε την αλήθεια σας φταίει η αστυνομία. Έχουμε πήξει
με κάποιους θολοκουλτουριάρηδες αριστερούς και κάποιους πουθενάδες της πολιτικής ορθότητας στο σάιτ.

:rockon:
Μα άν πήγαινε στις πουτάνες θα ξέδινε και θα ήταν πιο χαλαρός.Ο τύπος ειναι ενα χαμένο κορμι τεμπέλης και ήταν μονο καλός στο να εκμεταλλεύται θύματα και να ζει παρασιτικά.Η κοπέλα δυστυχώς είχε χαμηλή αυτοεκτίμηση και την τούμπαρε συνέχεια ο τύπος.Σκατά στους αχρηστους μπάτσους που με την ανοχή της δεξιάς κυβέρνησης ως μονιμοι ψηφοφόροι τους πανε να φυλάξουν μόνο το κολωνακι και απο όλες τις γειτονιές ειναι εξαφανισμένοι.Λουφαρουν κανονικότατα και κοιτάνε πως θα παρουν σύνταξη χωρις να δουλεψουν
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.783
Κριτικές
12
Like
3.067
Πόντοι
746

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.431
Κριτικές
10
Like
2.965
Πόντοι
3.385
Αυτοτραυματίστηκε η γυναίκα στη Νίκαια που κάλεσε το 100, ελεύθερος ο πρώην σύζυγός της -Όλες οι πληροφορίες - iefimerida.gr

Πάντα υπάρχει και η άλλη όψη σε ένα πρόβλημα, και στην περίπτωση των περιστατικών ενδοοικογενειακής βίας φαίνεται στον παραπάνω σύνδεσμο.
Προσωπικά είμαι πολύ επιφυλακτικός στο πόσα από τα ''καταγγελλόμενα'' περιστατικά είναι πραγματικά και πόσα εξ αυτών ειδικότερα συνιστούν ''βία''.
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
178
Like
358
Πόντοι
1
Αυτοί που έκαψαν τη Μαρφίν ; Αυτοί που σκότωσαν τους δύο χρυσαυγίτες ;
O Παοκ; Τι αυτοι δεν ειναι εγκληματικη οργανωση;
Τι εκανε ο Μιχαλολιακος που δεν εκανε ο Σαββιδης;
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
O Παοκ; Τι αυτοι δεν ειναι εγκληματικη οργανωση;
Τι εκανε ο Μιχαλολιακος που δεν εκανε ο Σαββιδης
Καλά ο ΠΑΟΚ είναι σίγουρα εγκληματική οργάνωση αλλά όλοι γενικά οι οργανωμένοι χρειάζονται έλεγχο ακόμα και άμα είναι τοπικές ομάδες χωριών.
 

Sandra~

Call-Girl
Εγγρ.
28 Μαΐ 2024
Μηνύματα
9
Like
27

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
178
Like
358
Πόντοι
1
Καλά ο ΠΑΟΚ είναι σίγουρα εγκληματική οργάνωση αλλά όλοι γενικά οι οργανωμένοι χρειάζονται έλεγχο ακόμα και άμα είναι τοπικές ομάδες χωριών.
Ομοίως τότε και οι οργανωμένοι χρυσαυγίτες χρειάζονται έλεγχο.
Ή ίδιοι νόμοι για ολους ή καθόλου. Δεν γινεται οι μεν να μπαινουν φυλακη και η οι δε να "χρειαζονται ελεγχο"
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
Ομοίως τότε και οι οργανωμένοι χρυσαυγίτες χρειάζονται έλεγχο.
Ή ίδιοι νόμοι για ολους ή καθόλου. Δεν γινεται οι μεν να μπαινουν φυλακη και η οι δε να "χρειαζονται ελεγχο"
Πως σου φαίνεται το " Όποιος θέλει να σφάξει κάποιον που δεν τον ενοχλεί επειδή υποστηρίζει το κόμμα του , τη θρησκεία του η την ομάδα του πρέπει να διώκεται επειδή είναι επικύνδηνος".

Πάντως η Χρυσή Αυγή μπήκε μέσα. Οι άπλυτοι ;
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
178
Like
358
Πόντοι
1
Πως σου φαίνεται το " Όποιος θέλει να σφάξει κάποιον που δεν τον ενοχλεί επειδή υποστηρίζει το κόμμα του , τη θρησκεία του η την ομάδα του πρέπει να διώκεται επειδή είναι επικύνδηνος".

Πάντως η Χρυσή Αυγή μπήκε μέσα. Οι άπλυτοι ;
Μέσα.
Εγω τοσα χρονια παντως
α) δεν εχω δει πουθενα γραμμενο με σπρει υπερ της χρυσης αυγης. Μονο των άπλυτων. Ή έστω αναλογία 1000 προς 1
β) Μόνο απο άπλυτους έχω δει καταστροφή δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας. και τρομοκρατικα μηνύματα με απειλες στους τοίχους.
Ποσο πιο ξεκάθαρο να γίνει;
Αθηνα. Στην απλυσια ακαταστασία και στην αναρχια πρώτοι είναι. Με τα πουτανακια τους το παρακλάδι τους θεσσαλονικιεις.
Τα α και β ειναι η θεση μου. Οποια πουτάνα διαφωνεί θα εστιασει και θα μεινει στα α και β και θα μου εξηγησει με ποιο διαφωνει και γιατι, χωρίς να αλλάξει θέμα
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
Μέσα.
Εγω τοσα χρονια παντως
α) δεν εχω δει πουθενα γραμμενο με σπρει υπερ της χρυσης αυγης. Μονο των άπλυτων. Ή έστω αναλογία 1000 προς 1
β) Μόνο απο άπλυτους έχω δει καταστροφή δημόσιας και ιδιωτικής περιουσίας. και τρομοκρατικα μηνύματα με απειλες στους τοίχους.
Ποσο πιο ξεκάθαρο να γίνει;
Αθηνα. Στην απλυσια ακαταστασία και στην αναρχια πρώτοι είναι. Με τα πουτανακια τους το παρακλάδι τους θεσσαλονικιεις.
Τα α και β ειναι η θεση μου. Οποια πουτάνα διαφωνεί θα εστιασει και θα μεινει στα α και β και θα μου εξηγησει με ποιο διαφωνει και γιατι, χωρίς να αλλάξει θέμα
Αντικειμενικά ολόσωστο αυτό που έγραψες. Ας μη ξεχνάμε ότι οι απόλυτοι δουλεύουν μαζί με την ασφάλεια ως ρουφιάνοι πράγμα που αν και κατηγόρησαν τους χρυσαυγίτες δεν αποδείχθηκε ποτέ.
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.783
Κριτικές
12
Like
3.067
Πόντοι
746
Α καλά αυτό με τους αντισασιακούς άλλο meme όποιος έτρωγε καμιά φάπα έβγαινε μετά και το έπαιζε αντιστασιακός. Όχι μόνο αυτό αλλά πολλοί απο αυτούς τότε ήταν μούγκα στη στρούγκα , ζήτω η 21 Απριλίου φώναζαν.

Ξέρω έναν μπάρμπα που τότε τον έπιασαν οι ΕΑΤ ΕΣΑ ( Μαοικός αυτός ) , είχε γράψει σε έναν τοίχο " Ζήτω ο Μάο Τσε Τουνγκ ) και τον έσπασαν στο ξύλο , τον έκαναν και ηλεκτροσόκ. Ναι αυτός ( και λίγοι ακόμα ) ´οντως βασανίστηκαν. Οι περισσότεροι όμως είναι απλά ψεύτες.
Πολλά γίνονταν τέτοια την εποχή της χούντας, αλλά και λίγο πριν από αυτήν...
Θυμάμαι που ο Τριανταφυλλόπουλος είχε βγάλει έναν πρώην χουντικό βασανιστή, που λεγόταν Σταύρος Βρέντζος και τα θύματά του τον θυμόντουσαν από τις στρατιωτικές φυλακές που εξέτιαν ποινή μαζί του... Δεν ήταν ακριβώς χουντικός... Αυτός ήταν πρώην σπουδαστής στο Ιατρικό ΣΑΣΣ και επειδή έβρισε την Βασίλισσα φυλακίστηκε στις (τότε) στρατιωτικές φυλακές Θεσσαλονίκης και για να δείξει καλή διαγωγή στην διεύθυνση των φυλακών έγινε από τους μεγαλύτερους βασανιστές των συγκρατουμένων του (που ήταν εκεί για πολιτικούς λόγους)... Όταν αναγνωρίστηκε από τα θύματά του, ως καταξιωμένος γιατρός πια και στέλεχος του ΠΑΣΟΚ, έβαλε μπράβους και τα έδειραν... Την υπεράσπισή του είχε αναλάβει ο Κούγιας... Στο τέλος δικαιώθηκε (Κούγιας είναι αυτός)... Αλλά τα θύματά του μετά από τόσα χρόνια που τον θυμόντουσαν την "δράση" του τρελοί ήταν ή είχαν πιει κάτι;
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
830
Like
1.383
Πόντοι
206
Πολλά γίνονταν τέτοια την εποχή της χούντας, αλλά και λίγο πριν από αυτήν...
Θυμάμαι που ο Τριανταφυλλόπουλος είχε βγάλει έναν πρώην χουντικό βασανιστή, που λεγόταν Σταύρος Βρέντζος και τα θύματά του τον θυμόντουσαν από τις στρατιωτικές φυλακές που εξέτιαν ποινή μαζί του... Δεν ήταν ακριβώς χουντικός... Αυτός ήταν πρώην σπουδαστής στο Ιατρικό ΣΑΣΣ και επειδή έβρισε την Βασίλισσα φυλακίστηκε στις (τότε) στρατιωτικές φυλακές Θεσσαλονίκης και για να δείξει καλή διαγωγή στην διεύθυνση των φυλακών έγινε από τους μεγαλύτερους βασανιστές των συγκρατουμένων του (που ήταν εκεί για πολιτικούς λόγους)... Όταν αναγνωρίστηκε από τα θύματά του, ως καταξιωμένος γιατρός πια και στέλεχος του ΠΑΣΟΚ, έβαλε μπράβους και τα έδειραν... Την υπεράσπισή του είχε αναλάβει ο Κούγιας... Στο τέλος δικαιώθηκε (Κούγιας είναι αυτός)... Αλλά τα θύματά του μετά από τόσα χρόνια που τον θυμόντουσαν την "δράση" του τρελοί ήταν ή είχαν πιει κάτι;
Υπάρχουν οι κακοί άνθρωποι και υπάρχει και ο Κούγιας.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom