Νέα

Γιατροί που χορηγούν αναρρωτική με δωράκι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Junax
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 50
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.236
Like
1.106
Πόντοι
216
Ναι, πρόσεξε μην πάθεις αναφυλαξια με αυτά που διαβάζεις! :woldman:
images
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.980
Κριτικές
1
Like
30.656
Πόντοι
8.006
Ναι, πρόσεξε μην πάθεις αναφυλαξια με αυτά που διαβάζεις! :woldman:
Τι γιατροι και αναρρωτικες και αηδιες.

Πες στον φαρμακοποιο σου να σε περασει στο συστημα οτι εχεις κορωνοιο και εχεις 5 μερες αδεια κατ' ευθειαν.
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
15
Like
11.759
Πόντοι
3.246
Τι γιατροι και αναρρωτικες και αηδιες.

Πες στον φαρμακοποιο σου να σε περασει στο συστημα οτι εχεις κορωνοιο και εχεις 5 μερες αδεια κατ' ευθειαν.
Θέλω δύο 3ημερα τυπε μου. Δεν με εξυπηρετούν οι 5 μέρες συνεχόμενες. Και πέρα από αυτό, δεν παίζει πια άδεια COVID. Αυτά τελείωσαν πέρσι... :hi:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.980
Κριτικές
1
Like
30.656
Πόντοι
8.006
Θέλω δύο 3ημερα τυπε μου. Δεν με εξυπηρετούν οι 5 μέρες συνεχόμενες. Και πέρα από αυτό, δεν παίζει πια άδεια COVID. Αυτά τελείωσαν πέρσι... :hi:
Τι λες χριστιανε μου? Ποια τελειωσαν? Αν εχεις covid θα πας στη δουλεια σου? Σοβαρολογεις?
 

astronaut80

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2024
Μηνύματα
298
Κριτικές
15
Like
2.222
Πόντοι
1.071
Αν δεν βρεις μιλημένο από την κοινότητα-επιστημονική ομάδα ,πηγαινε σε έναν οποιοδήποτε ιδιώτη ορθοπεδικό και πες οτι σε πονάει η μέση και θα σου γράψει στάνταρ 3 μέρες.
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.589
Κριτικές
12
Like
6.483
Πόντοι
2.646
Ρε τυπε τραβα σε κανένα νοσοκομείο, πες ότι σε έχει πάει αίμα απο το πρωι και έκανες και 2 φορές εμετό πριν κανενα 2ωρο, θα σου βαλουν λίγο ορισμοί μα σε ισιωσουν και θα σου γράψουν κανένα τριήμερο στο πολύ χαλαρό. Η τραβα σε κανένα ορθοπεδικά και πες του ότι πονάει η μέση.
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
15
Like
11.759
Πόντοι
3.246
Ρε τυπε τραβα σε κανένα νοσοκομείο, πες ότι σε έχει πάει αίμα απο το πρωι και έκανες και 2 φορές εμετό πριν κανενα 2ωρο, θα σου βαλουν λίγο ορισμοί μα σε ισιωσουν και θα σου γράψουν κανένα τριήμερο στο πολύ χαλαρό. Η τραβα σε κανένα ορθοπεδικά και πες του ότι πονάει η μέση.
Πέρα από την πλάκα, υπάρχει πραγματικός ορθοπαιδικός με το δικό σου νικ...

Αν δεν βρεις μιλημένο από την κοινότητα-επιστημονική ομάδα ,πηγαινε σε έναν οποιοδήποτε ιδιώτη ορθοπεδικό και πες οτι σε πονάει η μέση και θα σου γράψει στάνταρ 3 μέρες.
Στάνταρ, η μέση είναι κάτι που δεν αποδεικνύεται!

Θα δοκιμάσω σίγουρα ορθοπαιδικό και βλέπουμε! Παράλληλα γράψτε κι άλλες ιδέες! :rockon:
 

HollywoodInRosa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.115
Κριτικές
1
Like
3.255
Πόντοι
456
Καλησπέρα στους καυλιάρηδες του φόρουμ!

Λοιπόν, μπαίνω κατ' ευθείαν στο ψητό! :rockon:
Έχουμε κανένα γιατρό υπόψιν που να γράφει αβλεπεί αναρρωτική άδεια σε υγιείς?
Μιλάμε για βραχύχρονη άδεια (π.χ. 2-3 μέρες) και καλύτερα να είναι ιδιώτης για να πάρει το κασέρι
και να δώσει το χαρτί, χωρίς μα και μου! :rockon:
Εάν είναι δύσκολο να ποσταριστεί το όνομα του γιατρού, ας μοιραστούμε τις πληροφορίες με π.μ. :hi:

τυπε εχουμε 3 μεγαλογιατρους στο φορουμ εμπιστευσου τους και θα σε καθοδηγησουν απολυτα

περιμενουμε με αγωνια το πορισμα και τις οδηγιες τους προκειται για τους διδακτωρες :

@celebre @RETRO @enduro

:stretcher:
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
17.129
Like
18.552
Πόντοι
3.656
τυπε εχουμε 3 μεγαλογιατρους στο φορουμ εμπιστευσου τους και θα σε καθοδηγησουν απολυτα

περιμενουμε με αγωνια το πορισμα και τις οδηγιες τους προκειται για τους διδακτωρες :

@celebre @RETRO @enduro

:stretcher:
Με συγκινεις τυπε,λογικα κατι μεταξυ καλαζαρ και περονοσπορου ειναι,με μια ειδικη αγωγη σε 3 μερες θα ειναι περδικι:hi::confused::confused::confused:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.658
Like
16.405
Πόντοι
3.656
Χωρίς να θέλω να χαλάσω την όμορφη κουβέντα.
Μία παρένθεση θα κάνω και συνεχίστε ....

Ξέρετε ότι οι άδειες πλέον καταχωρούνται στο σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης ;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.701
Κριτικές
5
Like
5.979
Πόντοι
2.306
Με τον κορονοϊό γινόταν χαμός με τους ιατρούς.
Τύπισσα είχε πάρει χαρτί στο όνομά μου από ορθοπεδικό για να δικαιολογηθεί μετακίνησή μου και να πάω να τη γαμήσω!
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
15
Like
11.759
Πόντοι
3.246
Χωρίς να θέλω να χαλάσω την όμορφη κουβέντα.
Μία παρένθεση θα κάνω και συνεχίστε ....

Ξέρετε ότι οι άδειες πλέον καταχωρούνται στο σύστημα ηλεκτρονικής συνταγογράφησης ;
Ναι, και μάλιστα σου έρχεται η βεβαίωση μέσω e-mail. Αλλά κάτι τέτοιο παίζει ρόλο γι αυτούς που θέλουν
να κάνουν ιδιωτική ασφάλιση.
 

Kvel

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
272
Like
740
Πόντοι
81
Πόνος στη μέση...είναι κάτι σαν πονοκέφαλος γκόμενας για να μην σου κάτσει...δεν αποδεικνύεται :confused::confused::confused:
Οπότε βουρ σε κανά δημοσιο και παραπονιέσαι για τη μέση.Αν δεν είναι κανας μαλακας την τσιμπήσεις την αναρρωτική.Αν πέσεις σε μαλακα,πας στον επόμενο.
 
  • Αγάπη
Αντιδράσεις: Junax

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.669
Κριτικές
2
Like
5.355
Πόντοι
1.056
Τύπε να μας ενημερώσεις για την εξέλιξη μην μας φάει η αγωνία

Θέλω δύο 3ημερα τυπε μου. Δεν με εξυπηρετούν οι 5 μέρες συνεχόμενες. Και πέρα από αυτό, δεν παίζει πια άδεια COVID. Αυτά τελείωσαν πέρσι... :hi:
Γιατί δεν παίρνεις κανονική άδεια;
 
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
15
Like
11.759
Πόντοι
3.246
Πόνος στη μέση...είναι κάτι σαν πονοκέφαλος γκόμενας για να μην σου κάτσει...δεν αποδεικνύεται :confused::confused::confused:
Οπότε βουρ σε κανά δημοσιο και παραπονιέσαι για τη μέση.Αν δεν είναι κανας μαλακας την τσιμπήσεις την αναρρωτική.Αν πέσεις σε μαλακα,πας στον επόμενο.
Θένκς παίχτη μου! Μάλλον θα παίξω τέτοια μπαλιτσα! :rockon:
 

PavlakisTheKid

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2023
Μηνύματα
259
Like
806
Πόντοι
81
Γαστρεντερίτιδα για 3ήμερο στο τοπικό σου ΙΚΑ, πιάνει (ακόμα) σε μένα το κόλπο αυτό δεκαετίες τώρα...
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: pesite
OP
OP
Junax

Junax

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2017
Μηνύματα
1.357
Κριτικές
15
Like
11.759
Πόντοι
3.246
Τύπε να μας ενημερώσεις για την εξέλιξη μην μας φάει η αγωνία


Γιατί δεν παίρνεις κανονική άδεια;
Για να κουμπώσω επίδομα μη ληφθήσας άδειας, δηλαδή περίπου 50 ευρώ τη μέρα... :rockon:
 

Kosteli

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2024
Μηνύματα
50
Like
127
Πόντοι
0
Σκληρός και αδίστακτος...
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Junax

Hase

Σεβαστός
Εγγρ.
20 Αυγ 2023
Μηνύματα
483
Κριτικές
46
Like
2.174
Πόντοι
1.071
Φοβούνται τύπε μου σε δημόσιο νοσοκομείο, αν δεν σε γνωρίζουν ή δεν πας συστημενος.
Παίζει όμως και να έπεσες σε κάποιον που απλά δεν τα κάνει αυτά.

Σε ιδιώτες, ναι, είναι ευκολότερο.

Γνωστούς γιατρούς δεν έχεις, ατομικό γιατρό, οδοντίατρο, γνωστό γνωστού;
Εδω ειμαστε!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom