Νέα

Μια βραδιά στη Μπογκοτά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 160
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kaaaaaaaaala

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2010
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
Στο ίδιο μήκος κύματος με τον Καζαντζάκη, η Μαργκερίτ Ντιράς είχε πει "Λυπάμαι αυτούς που έζησαν την τραγωδία του έρωτα, κι αυτούς που δεν την έζησαν.."

Σ'ευχαριστούμε για το κείμενο σου και τις σκέψεις σου, απολαυστικός..
 

Jim25jim

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.496
Κριτικές
110
Like
22.130
Πόντοι
26.336
Μπράβο Mindreader!!
Ξεκίνησα να διαβάζω το πρώτο σου ποστ με το ένα ματι κλειστό λόγω νυστας και μετά δεν ήθελα να σταματήσω  :grin:
:hi:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
διαβαζοντας τα ποστ μεχρι την 4 σελιδα,

ωραια και ρομαντικη ιστορια,

τωρα οσων αφορουν περι θηλυκοτητας,

αν δεν γκρινιαζει δεν ειναι γυναικα,

μπορει να ειναι τρανσεξουαλ,

τα υπολοιπα περι εμφανισης-συμπεριφορας... αν δεις μια ασχημη γυναικα δεν την λες θηλυκη οτι τερτιπια και να σου κανει, μια ομορφη και σαντουιτς να σου φτιαχνει το βλεπεις σαν τεραστιο προτερημα και ενδειξη θηλυκοτητας και οτι αλλο θελεις, για να της τονισεις την αξια.

ειχαμε μια πιασιματου τραγουδιστρια στις φοιτητικες κατασκηνωσεις καποτε, σημερα εχει κανει μια μικρη καριερα βουγιουκλη λεγεται μαζι με την αδερφη της κανανε ντουετα, επειδη ειχε κωλαρα μπουταρες χωρις κυτταριτιδα και ωραιο προσωπο με ιδαιτερο βαψιμο στα ματι οτι κι αν εκανε μας φαινονταν πολυ "θηλυκο" ακομη και οταν εφτιαχνε σαντουιτς στο "κυλικειο" της κατασκηνωσης για λογαριασμο της πανσπουδαστικης(κκε)
 

Συνημμένα

  • Souzana_Vougioukli-1.gif
    Souzana_Vougioukli-1.gif
    34,9 KB · Εμφανίσεις: 95

mars_ch

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2012
Μηνύματα
1.303
Κριτικές
7
Like
501
Πόντοι
316
Η Aurora μου θυμίζει το Αurora Borealis, πανέμορφο, σπάνιο, πρέπει να κοπιάσεις για να το συναντήσεις και όπως όλα τα καλά  κρατάει λίγο.
Στα φοιτητικά μου χρόνια έξω, ένα μικρό διάστημα τα είχα με ένα πανέμορφο πλάσμα από το εκουαδόρ που μιλούσε ελάχιστα αγγλικά και προσπαθούσε από την αρχή να με μάθει ισπανικά γιατί η συνεννόηση ήταν πρόβλημα. Η γνωριμία έγινε μέσω φίλου που τα είχε με μια ασχημούλα κολομβιανή, βγαίναμε συχνά τότε σε κάτι πάρτι με λάτιν μουσική. Μεγάλο κεφάλαιο οι λατίνες... 
 

gksecret

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2013
Μηνύματα
11
Like
0
Πόντοι
0
Είμαστε πολλοί που διαβάζουμε κάποιες τέτοιες υπέροχες ιστορίες και αυτό είναι που κάνει το site αυτό που είναι!

Δεν μπαίνουμε όλοι να δώσουμε συγχαρητήρια, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το πιστεύουμε.

Ευχαριστώ πολύ για το φοβερό γράψιμο και το ταξίδι στον έρωτα!

Μου θύμισε τις δικές μου ιστορίες, να είσαι καλά!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786


Στο ίδιο μήκος κύματος με τον Καζαντζάκη, η Μαργκερίτ Ντιράς είχε πει "Λυπάμαι αυτούς που έζησαν την τραγωδία του έρωτα, κι αυτούς που δεν την έζησαν.."

Σ'ευχαριστούμε για το κείμενο σου και τις σκέψεις σου, απολαυστικός..


Μπράβο Mindreader!!
Ξεκίνησα να διαβάζω το πρώτο σου ποστ με το ένα ματι κλειστό λόγω νυστας και μετά δεν ήθελα να σταματήσω  :grin:
:hi:

Σας ευχαριστώ για τη θετική  ανταπόκριση στο thread !! :hi:

Να είστε πάντα καλά !! :hi:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Είμαστε πολλοί που διαβάζουμε κάποιες τέτοιες υπέροχες ιστορίες και αυτό είναι που κάνει το site αυτό που είναι!

Δεν μπαίνουμε όλοι να δώσουμε συγχαρητήρια, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν το πιστεύουμε.

Ευχαριστώ πολύ για το φοβερό γράψιμο και το ταξίδι στον έρωτα!

Μου θύμισε τις δικές μου ιστορίες, να είσαι καλά!

Ευχαριστώ φίλε !! :hi:
 

Krang

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Απρ 2016
Μηνύματα
1.535
Κριτικές
11
Like
392
Πόντοι
306
:hi:Μία νύχτα από την ζωή σου ολόκληρη η δική μας!Απλά σέβας! :hi:
 

foxtrot

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιαν 2008
Μηνύματα
336
Like
491
Πόντοι
21
Πολύ όμορφη η ιστορία σου και γραμμένη με εξαιρετικό τρόπο , το πώς αντιμετώπισες το τέλος της σχέσης μου έφερε στο μυαλό το στίχο " μα όποιος ξέρει να αγαπά ξέρει και να χωρίζει "

Με πήγες χρόνια πίσω στην Κολομβία συγκεκριμένα στην Καρταγένα...παραλίγο να μείνω εκεί για κάποια Luzmari....αχ νιάτα...!!!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
:hi:Μία νύχτα από την ζωή σου ολόκληρη η δική μας!Απλά σέβας! :hi:

Ευχαριστώ φίλε, αλλά μη  το βλέπεις έτσι !!

Δεν είμαι πια τίποτα περισσότερο από ένας κωλόγερος που παλινδρομεί ανάμεσα στο πάθος του για τις γυναίκες και τα ταξίδια και τον απόλυτο κορεσμό του απο αυτά.

Απλά αν μπορέσω μέσα από αυτά που γράφω να δώσω τροφή για σκέψη σε νεότερους απο εμένα ανθρώπους πιστεύω ότι κάτι θα έχω πετύχει.

Ευχαριστώ και πάλι !! :hi: :hi:
 

rovespieros1

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
124
Like
4
Πόντοι
1
[quote ]

19  χρόνια αργότερα η Aurora επικοινώνησε μαζί μου για να μου δώσει άλλο ένα ταράκουλο
[/quote]
μην τα αφηνεις στην μεση.........
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.943
Πόντοι
3.346
:respect: :respect: :respect:

απλά δεν έχω λόγια

θα παραθέσω μόνο το ρητό σου, που έχω κάνει και εγώ μότο της ζωής μου

''ντρίπλαρε το κορεσμό με την ψευδαίσθηση''

:hi:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.171
Like
10.063
Πόντοι
2.606
:sunglasses: ΑΛΑΝΙΑ για να μην διαβαζω 8 σελιδες για κωλο μβιες ....καμια αματουρ φωτο απο λατινοσουφριδι παιζει?
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.171
Like
10.063
Πόντοι
2.606
..για καθαρα επιστημονικους λογους βεβαια!  :grin:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
:sunglasses: ΑΛΑΝΙΑ για να μην διαβαζω 8 σελιδες για κωλο μβιες ....καμια αματουρ φωτο απο λατινοσουφριδι παιζει?
:2funny: :2funny: :2funny:

Φίλε κάνε ένα κόπο να διαβάσεις 4 - 5 σελίδες.  :hi: :hi:

Που ξέρεις ?? Μπορεί μετά από αυτό τα κωλοσουφρίδια να αποκτήσουν άλλη οπτική και άλλη μετρική. Να παραπέμπουν κάτι σε γαρούφαλα !!! :grin: :grin:

... Εστω για λίγο... Εστω για αλλαγή... Εστω χσριν της ψευδαίσθησης.

ΥΓ. Για καθαρά επιστημονικούς λόγους πάντα !!! :grin: :grin:

 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Ειλικρινά όμως, δε θα'θελες όλα αυτά που μοιράζεσαι μαζί μας, να τα μοιράζεσαι με το γιό σου ή την κόρη σου; Δε θα'ταν αυτό η υπέρτατη ευτυχία;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom