Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 218K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.124
Κριτικές
1
Like
1.231
Πόντοι
216
Ο Κασσελάκης κάνει υπαρξιακή μάχη τώρα.

Είναι απόλυτα κρίσιμο τι θα κάνει τώρα ώστε στη συνέχεια να γίνει ΠΘ της χώρας.

Το ξέρει και πιστεύω θα το καταφέρει.
Ειναι ευκολο να βαζεις στοχο χωρις να υποστει τις συνεπειες εαν δεν τον πιασεις
Οπως τα προεκλογικα σποτ του ΣΥΡΙΖΑ θα θα θα ...... θα χωρις να μπορει να τα υλοποιησει στην συγκεκριμενη στιγμη γιατι οι εκλογες ειναι για την Ευρωβουλη και οχι εθνικες
Το σποτ του ΚΚΕ ειναι κορυφαιο
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
605
Like
261
Πόντοι
26
Ειναι ευκολο να βαζεις στοχο χωρις να υποστει τις συνεπειες εαν δεν τον πιασεις

Δεν πειράζει. Τον πέρνει κάθε 2 ώρες να αλλάζει στόχο τον Κασσελάκη.

Ότι και να γίνει θα είναι νικητής.

Εξάλλου δεν είναι στατικά αυτά τα πράγματα. Ειδικά αν δει τις τελευταίες μέρες προ εκλογών οτι δυναμώνει το ρεύμα προς ΣΥΡΙΖΑ άνετα τον παίρνει και στο 25% να βάλει τον πήχη για να πολώσει ακόμα παραπάνω.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.897
Like
29.712
Πόντοι
6.056
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.314
Like
3.061
Πόντοι
456
ρίξε και κανά ταρό ή και το φλιτζάνι για το τι ''ίσως μπορεί να κάνει στο μέλλον ο Κασσελάκης ως πρωθυπουργός''.

Λολ

Ο κόσμος θα του δώσει την ευκαιρία. Έτσι συνήθως γίνεται. Απλά έχει μπροστά του 2 ακόμα υπαρξιακές μάχες.

1. Να φτάσει τον ΣΥΡΙΖΑ σε δυνατό ποσοστό στις ευρωεκλογές ώστε στη συνείδηση του κόσμου να είναι ο μοναδικός προοδευτικός πόλος της χώρας. Ιδανικά πάνω από 20%

2. Να καθαρίσει στο επικείμενο επανιδρυτικό συνέδριο του ΣΥΡΙΖΑ οριστικά το κόμμα από αυτούς τους λίγους ξέμπαρκους που έχουν ξεμείνει. Με προφανές το δικαίωμα διαγραφής.

Από κει και πέρα θα καβαλάει τη φθορά της κυβέρνησης εφόσον έχει ένα συμπαγές μοντέρνο κόμμα πλήρως ανασυνταγμένο. Σε συνδυασμό με το επικοινωνιακό του χάρισμα ο κόσμος θα τον εμπιστευτεί. Συνήθως έτσι συμβαίνει.

Το τι ίσως κάνει όταν γίνει ΠΘ θα το δούμε.


Ναι, θα δούμε. Θέλει αρκετά χρόνια ακόμη ο Κασσελάκης για να ωριμάσει και να ψηθεί στην πολιτική ζωή του τόπου.

Αν ποτέ μας προκύψει ως ο επόμενος πρωθυπουργός, θα είναι ο πέμτος τιμονιέρης της χώρας με την ετικέτα αριστερός, μετά τους προηγούμενους θιασώτες του δημοκρατικού σοσιαλισμού. Τον Α.Παπανδρέου, τον Κ.Σημίτη, τον Γ.Παπανδρέου, τον Α.Τσίπρα.

Ίσως. Κάποτε. Παίζει και να το μετανιώσει ως τότε που έμπλεξε εδώ, αντί να κάνει ζωάρα αλλού.

:-)
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.265
Like
7.041
Πόντοι
1.056
οπως είπε και ο @LegolasAth ο Κασελάκης θα πάει καλά γιατί δεν έχει αφήσει χωριό για χωριό και κάνει πολιτική στην κοινωνία.
Αυτό το λέει και ο ίδιος ο Κασελάκης και μάλιστα το τονίζει οτι κάνει τέτοια πολιτική, στην κοινωνία.
Αλλά αυτό θέλει κότσια. Το να πηγαίνεις στον απλό λαό , να τον ακουμπάς και να σκουπίζεις τα χέρια σου (με το ένα ακούμπησε και τα 2 σκούπισε) είναι ντροπή ..... Αυτός είναι ο Λαικισμός του και η προσβλητική του στάση απέναντι στον λαό (οχι και που τον νοιάζει αν προσβάλει)...
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.314
Like
3.061
Πόντοι
456
Όλο και κάποιον λαγό θα βγάλει από το καπέλο του κι αυτός, όταν έρθει η ώρα.

Όλοι οι εμπνευσμένοι μεταρρυθμιστές έχουν κάποια εξωφρενικά ασύμφορα πλάνα κατά νου, για να δελεάσουν τους ψηφοφόρους.
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
605
Like
261
Πόντοι
26
Ναι, θα δούμε. Θέλει αρκετά χρόνια ακόμη ο Κασσελάκης για να ωριμάσει και να ψηθεί στην πολιτική ζωή του τόπου.

Αν ποτέ μας προκύψει ως ο επόμενος πρωθυπουργός

2026 ή 2027 θα μας προκύψει. Ανάλογα πόσο γρήγορα γίνουν οι εκλογές.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.314
Like
3.061
Πόντοι
456
2026 ή 2027 θα μας προκύψει. Ανάλογα πόσο γρήγορα γίνουν οι εκλογές.

Αν ψήφιζε μόνο το μπου, ίσως. :-)

Επειδή εδώ έχει πολλούς άτεκνους με χαλαρά ήθη, που δεν δίνουν έμφαση σε θέματα γύρω από την οικογένεια.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.265
Like
7.041
Πόντοι
1.056
/2026 ή 2027 θα μας προκύψει. Ανάλογα πόσο γρήγορα γίνουν οι εκλογές.
Tο τι θα γίνει μετά το 2026 θα το δούμε τότε, και ανάλογα με το τι έχει γίνει μέχρι τότε.
Απο εσένα θέλω 2 πράγματα

1. Τι λέει για την παιδεία ο ΣΥΡΙΖΑ
2. Ανάλυση ποσοστών 9/6. Δηλαδή μέχρι τι ποσοστό είναι το χάλια για τον ΣΥΡΙΖΑ, τι ποσοστά είναι ουδέτερα (ούτε ήττα , ούτε νίκη) και τι ποσοστά είναι επιτυχία. Νάχουμε κάτι καταγεγραμμένο, για να μιλήσουμε 10/6
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
948
Like
1.477
Πόντοι
206
Για να είμαστε ειλικρινείς ο Κασέλας τα πάει πολύ καλύτερα απ' ότι πολλοί περίμεναν...
Εκεί που όλοι - ειδικά μετά την αποχώρηση του Alex έβλεπαν τον Σύριζα να κατατρακυλάει συνεχώς και το μονοψήφιο να είναι θέμα χρόνου, ο Κασέλας κατάφερε να σταματήσει τη κατρακύλα και να αρχίσει να τσιμπάει. Στο Πασοκ ακόμα το φυσάνε και δεν κρυώνει με το χουνέρι που τους βρήκε...
Φυσικά πλέον ο Σύριζα δεν έχει και δεν θα έχει στο μέλλον καμία σχέση με "αριστερά" και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Σταδιακά θα μετεξελιχθεί σε ένα "μοντέρνο" κεντρώο κόμμα που στην εποχή των social και του θεαθήναι θα μπορεί να διατηρεί ένα σεβαστό ποσοστό συγκεντρώνοντας έναν αχταρμά απολίτικ, δήθεν, νέων, λοατκι, κλπ και γενικά αυτών που ψηφίζουν με βάση την εικόνα των social.
Ο Κασέλας το έχει καταλάβει αυτό και το εκμεταλεύεται μιας και αυτό είναι η δύναμή του.
Αυτά όμως δεν είναι ικανά για τροχιά εξουσίας. Από ένα σημείο και μετά χρειάζονται κι α΄λλα και δεν βλέπω από που θα έρθουν...
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
605
Like
261
Πόντοι
26
Tο τι θα γίνει μετά το 2026 θα το δούμε τότε, και ανάλογα με το τι έχει γίνει μέχρι τότε.
Απο εσένα θέλω 2 πράγματα

1. Τι λέει για την παιδεία ο ΣΥΡΙΖΑ
2. Ανάλυση ποσοστών 9/6. Δηλαδή μέχρι τι ποσοστό είναι το χάλια για τον ΣΥΡΙΖΑ, τι ποσοστά είναι ουδέτερα (ούτε ήττα , ούτε νίκη) και τι ποσοστά είναι επιτυχία. Νάχουμε κάτι καταγεγραμμένο, για να μιλήσουμε 10/6

Από σένα εγώ θέλω μόνο 1 πράγμα.

Μαζι η κουρασμένη εφούλα κ ο βαρουφάκης βρίσκουν πάνω από 10 ψήφους στην κάλπη συνδυαστικά?

Μη μας κρατάς σε αγωνία.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.265
Like
7.041
Πόντοι
1.056
Από σένα εγώ θέλω μόνο 1 πράγμα.

Μαζι η κουρασμένη εφούλα κ ο βαρουφάκης βρίσκουν πάνω από 10 ψήφους στην κάλπη συνδυαστικά?

Μη μας κρατάς σε αγωνία.
Ενδεια επιχειρημάτων....... και ο εύκολος τρόπος να λέμε 10/6 νικήσαμε. Αμα δεν βάλεις στόχο , τότε οτι και να γίνει νίκη θα το λες.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.265
Like
7.041
Πόντοι
1.056
Για να είμαστε ειλικρινείς ο Κασέλας τα πάει πολύ καλύτερα απ' ότι πολλοί περίμεναν...
Εκεί που όλοι - ειδικά μετά την αποχώρηση του Alex έβλεπαν τον Σύριζα να κατατρακυλάει συνεχώς και το μονοψήφιο να είναι θέμα χρόνου, ο Κασέλας κατάφερε να σταματήσει τη κατρακύλα και να αρχίσει να τσιμπάει. Στο Πασοκ ακόμα το φυσάνε και δεν κρυώνει με το χουνέρι που τους βρήκε...
Φυσικά πλέον ο Σύριζα δεν έχει και δεν θα έχει στο μέλλον καμία σχέση με "αριστερά" και άλλα τέτοια χαριτωμένα. Σταδιακά θα μετεξελιχθεί σε ένα "μοντέρνο" κεντρώο κόμμα που στην εποχή των social και του θεαθήναι θα μπορεί να διατηρεί ένα σεβαστό ποσοστό συγκεντρώνοντας έναν αχταρμά απολίτικ, δήθεν, νέων, λοατκι, κλπ και γενικά αυτών που ψηφίζουν με βάση την εικόνα των social.
Ο Κασέλας το έχει καταλάβει αυτό και το εκμεταλεύεται μιας και αυτό είναι η δύναμή του.
Αυτά όμως δεν είναι ικανά για τροχιά εξουσίας. Από ένα σημείο και μετά χρειάζονται κι α΄λλα και δεν βλέπω από που θα έρθουν...
Το αριστερά μόνο στο όνομα υπάρχει πλέον. Ο Κασελάκης το χρησιμοποιεί μόνο για να μαζέψει αριστερούς ψήφους.
Κατά δήλωση αριστερός, δεξιός δεν γίνεσαι. Πρέπει να είσαι και να φέρεσαι ανάλογα.
Οτι μαζεύει απολιτκ κλπ με χρήση αποκλειστικά social και επικοινωνιακών τεχνασμάτων που λες γνωστό είναι και απορώ με Φάμελο κ.΄ά. πως κάθονται ακόμα...
Ας ελπίσουμε να το καταλάβει ο λαός στις 9/6 . Δεν μπορείς να ψηφίζεις το άγνωστο. Όλοι οι άλλοι ξέρεις τι λένε και τι θα κάνουν. Αυτός ΌΧΙ
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.277
Κριτικές
7
Like
3.007
Πόντοι
786
εγώ νομίζω στο σύριζα και στο πασόκ στις 9/6 στις 20.30 το βράδυ θα αρχίσει το μαδομούνι
νικητές θα είναι η νδ, ο βελόπουλος, ίσως η νίκη και η φωνή της λογικής
α και το κκε
δηλαδή το κέντρο, η δεξιά και η σταλινικοί
οι σοσιαλιστές χαμένοι
και μάλλον χαμένοι παντού στην ευρώπη
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.265
Like
7.041
Πόντοι
1.056
εγώ νομίζω στο σύριζα και στο πασόκ στις 9/6 στις 20.30 το βράδυ θα αρχίσει το μαδομούνι
νικητές θα είναι η νδ, ο βελόπουλος, ίσως η νίκη και η φωνή της λογικής
α και το κκε
δηλαδή το κέντρο, η δεξιά και η σταλινικοί
οι σοσιαλιστές χαμένοι
και μάλλον χαμένοι παντού στην ευρώπη
Στο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα αρχίσει κανένα μαδομούνι. Γιατί απλά είναι καρεκλοκένταυροι. Δεν έχουν αρχές. Πως κάθεται ο σοβαρός και αριστερός Τεμπονέρας πίσω απο την εικόνα Κασελάκη και τον υπερασπίζεται ??? Δεν υπάρχει αυτή η ξεφτίλα.
Τι κοινό έχει η πορεία Κασελάκη με το μανιφέστο Τεμπονέρα. Ούτε % κοινά και κάθεται...
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.277
Κριτικές
7
Like
3.007
Πόντοι
786
Στο ΣΥΡΙΖΑ δεν θα αρχίσει κανένα μαδομούνι. Γιατί απλά είναι καρεκλοκένταυροι. Δεν έχουν αρχές. Πως κάθεται ο σοβαρός και αριστερός Τεμπονέρας πίσω απο την εικόνα Κασελάκη και τον υπερασπίζεται ??? Δεν υπάρχει αυτή η ξεφτίλα.
Τι κοινό έχει η πορεία Κασελάκη με το μανιφέστο Τεμπονέρα. Ούτε % κοινά και κάθεται...
θα φύγουν κι άλλοι,
διότι θα λείψει η συγκολλητική προοπτική εξουσίας
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.314
Like
3.061
Πόντοι
456
εγώ νομίζω στο σύριζα και στο πασόκ στις 9/6 στις 20.30 το βράδυ θα αρχίσει το μαδομούνι
νικητές θα είναι η νδ, ο βελόπουλος, ίσως η νίκη και η φωνή της λογικής
α και το κκε
δηλαδή το κέντρο, η δεξιά και η σταλινικοί
οι σοσιαλιστές χαμένοι
και μάλλον χαμένοι παντού στην ευρώπη

NΔ, Βελόπουλος οι σίγουροι νικητές. Όλοι οι άλλοι θα κερδίζουν στα λόγια, και αν, θεωρώ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.980
Κριτικές
1
Like
30.656
Πόντοι
8.006
Από σένα εγώ θέλω μόνο 1 πράγμα.

Μαζι η κουρασμένη εφούλα κ ο βαρουφάκης βρίσκουν πάνω από 10 ψήφους στην κάλπη συνδυαστικά?

Μη μας κρατάς σε αγωνία.
Στις ποσες μοναδες διαφορά πιστευεις οτι πρεπει να τεθει θεμα παραιτησης Κασελακη? Συγκεκριμενα.Θελω να το εχω γραπτό.
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.265
Like
7.041
Πόντοι
1.056
Στις ποσες μοναδες διαφορά πιστευεις οτι πρεπει να τεθει θεμα παραιτησης Κασελακη? Συγκεκριμενα.Θελω να το εχω γραπτό.
Alex διαφωνώ. Οταν λες οτι πας για ανατροπή, τότε λες και το απόλυτο ποοσοστό που ζητάς. Η διαφορά απο τον αντίπαλο έρχεται μετά. Εδώ ούτε ποσοστό δεν δίνει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.980
Κριτικές
1
Like
30.656
Πόντοι
8.006
Alex διαφωνώ. Οταν λες οτι πας για ανατροπή, τότε λες και το απόλυτο ποοσοστό που ζητάς. Η διαφορά απο τον αντίπαλο έρχεται μετά. Εδώ ούτε ποσοστό δεν δίνει.
Αφου ξερουμε πανω κατω τι θα παρει η ΝΔ, ουσιαστικα κατ'αποτελεσμα ποσοστο τού ζηταω κι εγω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom