Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 205K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (4 μέλη και 4 επισκέπτες)

Πώς βρίσκετε την ενέργειά του

  • Απαράδεκτη. Προδοσία.

  • Καλά έκανε.

  • Οι προδοσίες γίνονται μουλωχτά. Δεν έπρεπε να το πει.

  • Τα βυζιά της μπακοδήμου πακέτο με βραζιλιάνικη κωλάρα


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
280
Like
146
Πόντοι
1

FlashDance

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Ιουν 2022
Μηνύματα
3.065
Κριτικές
4
Like
7.172
Πόντοι
1.336
Επειδή τυχαίνει να ξέρω μερικά πράγματα για τα μέσα και τα έξω του σύριζα

αυτοί που έχουν να κάνουν με την εξουσία (όχι τα χαιβάνια δηλαδή...αυτοί που επωφελούνται)

δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν από την διαπλοκή της νδ και του πασόκ και του κκε δηλαδή των πιο ''ψημένων'' κομμάτων.
Μια φορα γνωρισα μια Αμερικανα τουριστρια στο Συνταγμα , δασκαλα που ειχε βγαλει το UCLA ( εχουν σημασια οι λεπτομερειες ). Την επομενη μερα πηγαμε για μπανιο στο Σουνιο. Εγω δεν ξερω τη φλασια εφαγα, ισως επειδη ηταν απο το UCLA αντι να την ψησω για μπαλαμουτι, αρχισα να μιλαω για πολιτικα και στο τελος φτασαμε να κοντραρουμε. Στο τελος κωλοπετσωμενη αυτη μου λεει . Εισαι hopeless romantic.
Εχουν περασει 25 χρονια και ακομα το θυμαμαι. Κατι τετοιο ισχυει και για σενα
Κομματα χωρις ιντριγκα δε γινεται. Το θεμα ειναι να μην τα πιανουν απο τη διαπλοκη
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
Το ότι εσύ ως συνάδελφος θα κρίνεις τις αναβολές που πήρε για τον πελάτη της

για να μειώσεις τις πολιτικές τις κινήσεις....δείχνει ότι έχω δίκιο.

αν έβρισκες κάτι μπεμπτό πολιτικά να τις προσάψεις θα το έκανες. Αλλά δεν βρίσκεις γιατί μπορεί να είναι ότι είναι αλλά μέσα στην διαπλοκή δεν ήταν όπως φαίνεται.

Άραγε οι συνάδελφοι σου εδώ στο σάιτ συμφωνούν?
Εχω κρινει τη Ζωή απειρες φορές για τις πολτικες της θέσεις. Κυριως για το οτι ξεχναει την επιστήμη της για να συμβαδιζουν οσα κανει με την ιδεολογία της.

Απο εκεί και περα, τωρα απο τον καναπέ μου δεν θα τη κρινω στη δουλειά της. Αλλα αν την πετυχεις ποτε, θα καταλαβεις γιατι μπορει να σε κανει να χασεις τη ψυχραιμία σου.
Εχω διαμορφωσει το συμπέρασμα οτι οι μουρλιες και οι αντιδικονομικες μαλακιες που κανει, δεν ειναι ουτε για το συμφερον του εντολεα της, ουτε απο κακία.
Ειναι απλα η ναρκισσιστικη εντύπωση οτι ολος ο κοσμος είναι εδω για την ψυχοθεραπεία της.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αρχίδια ξεκαθαρίσατε.

Μόνο την κόμπλα σας για τον Κασσελάκη ξεκαθαρίσατε.
Για εσενα μιλαω.
Δεν ειπες οτι προσελκυει ο ΣΥΡΙΖΑ ακροατήριο που δεν μπορούσε πριν;
Αυτο δεν ειναι αλλαγη;
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
όχι δεν νομίζω ο ζαν θα έμπαινε και θα ανέμιζε περήφανα την φώτο του ζαν κλώντ μέχρι να φάει το καθιερωμένο μπαν 3.48 δευτερόλεπτα αργότερα

παρεμπιπτόντως δεν έχω καταλάβει ποτέ γιατί μπανάρεται συνέχεια
Πρεπει να δοθούν απαντησεις στο συγκεκριμένο θεμα.
Το μαχαίρι πρέπει να φτασει στο κόκκαλο.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: barock

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Μια φορα γνωρισα μια Αμερικανα τουριστρια στο Συνταγμα , δασκαλα που ειχε βγαλει το UCLA ( εχουν σημασια οι λεπτομερειες ). Την επομενη μερα πηγαμε για μπανιο στο Σουνιο. Εγω δεν ξερω τη φλασια εφαγα, ισως επειδη ηταν απο το UCLA αντι να την ψησω για μπαλαμουτι, αρχισα να μιλαω για πολιτικα και στο τελος φτασαμε να κοντραρουμε. Στο τελος κωλοπετσωμενη αυτη μου λεει . Εισαι hopeless romantic.
Εχουν περασει 25 χρονια και ακομα το θυμαμαι. Κατι τετοιο ισχυει και για σενα
Κομματα χωρις ιντριγκα δε γινεται. Το θεμα ειναι να μην τα πιανουν απο τη διαπλοκη
Τι να μην τα πιάνουν ρε τύπε?

Ο τσίπρας ξέρεις ποιανού μπροστινός ήταν? Έχεις πάρει πρέφα τι υπέγραφε τι νόμους πέρναγε και για ποιούς?

Ο σύριζα όχι μόνο σήμερα αλλά και όλα τα χρόνια...ξέρεις ποιούς ταίζει και που γυρνάνε τα λεφτά που είναι και δημόσια?

Άσε τώρα που δεν τα πιάνουν....πήγαινε να διαβάσεις για το σκάνδαλο με τη δεπα......μην τα λέμε όπως θέλουμε...τα ίδια σκατά με όλους τους άλλους είναι

δεν υπάρχει τίμιος μέσα στη βουλή όλοι μπαίνουν και μπουκώνουν...και το 90% των εξωτερικών στελεχών των κομμάτων ονειρεύεται βόλεμα.

πες βόλεμα και είσαι μέσα για όλα.
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
280
Like
146
Πόντοι
1

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Εχω κρινει τη Ζωή απειρες φορές για τις πολτικες της θέσεις. Κυριως για το οτι ξεχναει την επιστήμη της για να συμβαδιζουν οσα κανει με την ιδεολογία της.

Απο εκεί και περα, τωρα απο τον καναπέ μου δεν θα τη κρινω στη δουλειά της. Αλλα αν την πετυχεις ποτε, θα καταλαβεις γιατι μπορει να σε κανει να χασεις τη ψυχραιμία σου.
Εχω διαμορφωσει το συμπέρασμα οτι οι μουρλιες και οι αντιδικονομικες μαλακιες που κανει, δεν ειναι ουτε για το συμφερον του εντολεα της, ουτε απο κακία.
Ειναι απλα η ναρκισσιστικη εντύπωση οτι ολος ο κοσμος είναι εδω για την ψυχοθεραπεία της.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Για εσενα μιλαω.
Δεν ειπες οτι προσελκυει ο ΣΥΡΙΖΑ ακροατήριο που δεν μπορούσε πριν;
Αυτο δεν ειναι αλλαγη;
Εγώ μόνο πολιτικά την κρίνω από πόσα βλέπω.

Δεν θα κάτσω να βάλω στην κουβέντα τι κάνει ο καθένας επαγγελματικά...εκτός αν επαγγελματικά καταχράζεται δημόσιο χρήμα και δίνει αναθέσεις στον εαυτό του. Κάτι που το κάνει συνέχεια το μητσοτακέικο.

Δεν θα μου έκανε καμία έκπληξη φαίνεται ότι είναι λίγο σάικο η ζωή. Άλλά άλλο σάικο άλλο -πιο- έντιμη από τους περισσότερους πολιτικούς. Για μένα οι κινήσεις της αυτό δείχνουν.

Είπε ο άλεξ ότι έπαιρνε αναβολές για τον πελάτη της. Αυτό κάνουν οι δικηγόροι. Ξέρεις εσύ κανέναν που να λέει στον πελάτη του ''δεν είναι σωστό''?

Αυτό λέω...σε μια πολιτική συζήτηση δεν είναι επιχείρημα αυτό. Πολιτικά η κωνσταντοπούλου είναι πιο καθαρή από τους περισσότερους.
 

hotshoot

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2017
Μηνύματα
126
Like
128
Πόντοι
1
Αν πάρει 34% η ΝΔ θα είμαστε για τον πούτσο.

Οριακά κάτω από 30% η νδ και πάνω από 20% ο ΣΥΡΙΖΑ είναι το πιο ρεαλιστικό σενάριο αυτή τη στιγμή.
εγω παλι νομιζω οτι για τον πουτσο μεταφορικα καικυριολεκτικα θα ειμαστε αν παρει πανω απο 10% βελοπουλος και πανω απο 14 ο συριζα. γνωμη μου.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
. Πολιτικά η κωνσταντοπούλου είναι πιο καθαρή από τους περισσότερους.
Εννοεις οικονομικα.
Το αντεπιχείρημα ειναι οτι δεν εχει παρει απο το 16 καποια θεση εξουσίας.

Γιατι "πολιτικα" δεν ειναι καθόλου καθαρη. Εχει εξαπατησει τους ψηφοφόρους σε πολλές περιπτώσεις.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.351
Κριτικές
1
Like
30.023
Πόντοι
8.006
εγω παλι νομιζω οτι για τον πουτσο μεταφορικα καικυριολεκτικα θα ειμαστε αν παρει πανω απο 10% βελοπουλος και πανω απο 14 ο συριζα. γνωμη μου.
Και τα δυο θα γινουν.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτό λέω...σε μια πολιτική συζήτηση δεν είναι επιχείρημα αυτό. Πολιτικά η κωνσταντοπούλου είναι πιο καθαρή από τους περισσότερους.
Ηταν καθαρο οτι διορισε τον γκομενο της βουλευτη?
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
280
Like
146
Πόντοι
1
εγω παλι νομιζω οτι για τον πουτσο μεταφορικα καικυριολεκτικα θα ειμαστε αν παρει πανω απο 10% βελοπουλος και πανω απο 14 ο συριζα. γνωμη μου.

Δε θα με χάλαγε ο βελο να έριχνε 4η θέση το πασοκ.

Αλλά εσάς το θέμα σας είναι ένα διαχρονικά. Ο ΣΥΡΙΖΑ. Γι αυτό θα τον πιείτε από Κασσελάκη μέχρι τις βουλευτικές.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Εννοεις οικονομικα.
Το αντεπιχείρημα ειναι οτι δεν εχει παρει απο το 16 καποια θεση εξουσίας.

Γιατι "πολιτικα" δεν ειναι καθόλου καθαρη. Εχει εξαπατησει τους ψηφοφόρους σε πολλές περιπτώσεις.
Οικονομικά δε θα έβαζα το χέρι μου και στη φωτιά

γιατί μια χαρά πέρασε τον γκόμενο της και τον έβαλε στη βουλή για να μπει στο payroll....

εννοώ ότι στις κωλοτούμπες του σύριζα ήταν αντίθετη. Και στο τέλος την έδιωξαν κιόλας.

τώρα αν εννοείς συγκεκριμένα ψηφίσματα πες μου να τα συζητήσω δεν έχω κάτι συγκεκριμένο.

κατά την δική μου σκέψη αν ήθελε να μείνει στην εξουσία θα μπορούσε να το κάνει. Όπως έκαναν άλλοι και άλλοι....

τώρα εντελώς καθαρός (πολιτικά) δεν νομίζω να είναι κανένας βουλευτής...ούτε θα υπάρξει και ποτέ. Ειδικά κόμμα εξουσίας ούτε απέξω από την καθαρότητα δε μπορεί να περάσει.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Ηταν καθαρο οτι διορισε τον γκομενο της βουλευτη?
το εξηγώ από μόνος μου παρακάτω
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
Οικονομικά δε θα έβαζα το χέρι μου και στη φωτιά

γιατί μια χαρά πέρασε τον γκόμενο της και τον έβαλε στη βουλή για να μπει στο payroll....

εννοώ ότι στις κωλοτούμπες του σύριζα ήταν αντίθετη. Και στο τέλος την έδιωξαν κιόλας.

τώρα αν εννοείς συγκεκριμένα ψηφίσματα πες μου να τα συζητήσω δεν έχω κάτι συγκεκριμένο.

κατά την δική μου σκέψη αν ήθελε να μείνει στην εξουσία θα μπορούσε να το κάνει. Όπως έκαναν άλλοι και άλλοι....

τώρα εντελώς καθαρός (πολιτικά) δεν νομίζω να είναι κανένας βουλευτής...ούτε θα υπάρξει και ποτέ. Ειδικά κόμμα εξουσίας ούτε απέξω από την καθαρότητα δε μπορεί να περάσει.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


το εξηγώ από μόνος μου παρακάτω
Ελα ρε συ. Τι να θυμηθώ;
Τις καρδουλες; Τις βλακείες περι νομοθετησης της γυναικοκτονιας; Το ότι καβάλησε το κυμα του σεξισμού; Τις ψηφοφορίες για τους κωδικες που υποτίθεται οτι ξερει και δεν ψηφισε ουτε συγκεκριμένα αρθρα;

Μη λεμε τωρα οτι ειναι σταθερη και τιμια η Ζωη, που ενδιαφέρεται ξεκαθαρα ΜΟΝΟ για τον εαυτό της;
Το οτι καμια φορα αυτο συμπίπτει με το "σωστο" δεν σημαινει οτι ειναι και η ιδια "σωστη".
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.351
Κριτικές
1
Like
30.023
Πόντοι
8.006
Ελα ρε συ. Τι να θυμηθώ;
Τις καρδουλες; Τις βλακείες περι νομοθετησης της γυναικοκτονιας; Το ότι καβάλησε το κυμα του σεξισμού; Τις ψηφοφορίες για τους κωδικες που υποτίθεται οτι ξερει και δεν ψηφισε ουτε συγκεκριμένα αρθρα;

Μη λεμε τωρα οτι ειναι σταθερη και τιμια η Ζωη, που ενδιαφέρεται ξεκαθαρα ΜΟΝΟ για τον εαυτό της;
Το οτι καμια φορα αυτο συμπίπτει με το "σωστο" δεν σημαινει οτι ειναι και η ιδια "σωστη".
Και ενα χαλασμενο ρολόι εξαλλου, δυο φορες την ημερα εχει σωστη ωρα.
 

hotshoot

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2017
Μηνύματα
126
Like
128
Πόντοι
1
Δε θα με χάλαγε ο βελο να έριχνε 4η θέση το πασοκ.

Αλλά εσάς το θέμα σας είναι ένα διαχρονικά. Ο ΣΥΡΙΖΑ. Γι αυτό θα τον πιείτε από Κασσελάκη μέχρι τις βουλευτικές.
you wanna bet? εχει αρχισει το συστημα και ο κοσμος ο ιδιος και τον ξερναει τον συριζα. ειναι πλεον γραφικοι. για 15 και να κανει και ταμα στην μεγαλοχαρη. και μετα οδευουμε για το διαλυση και το 3 % που ανεφεραν και αλλοι συμπολεμιστε ανωτερω. ετσ ετσ. μητσοτακης τερμινειτορ. τον εναν τον εκανε και παραιτηθηκε και πηρε τα βουνα, τωρα σειρα εχει ο μπρουκλης απο το αμερικα. ( αληθεια αυτο δεν σας προβλιματιζει? ποιος ειναι? ποιος τον εβαλε και με ποιανου τις οδηγιες πεντολες ενεργει? παραξενο)χαχαχαχα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.655
Like
11.402
Πόντοι
3.656
Ελα ρε συ. Τι να θυμηθώ;
Τις καρδουλες; Τις βλακείες περι νομοθετησης της γυναικοκτονιας; Το ότι καβάλησε το κυμα του σεξισμού; Τις ψηφοφορίες για τους κωδικες που υποτίθεται οτι ξερει και δεν ψηφισε ουτε συγκεκριμένα αρθρα;

Μη λεμε τωρα οτι ειναι σταθερη και τιμια η Ζωη, που ενδιαφέρεται ξεκαθαρα ΜΟΝΟ για τον εαυτό της;
Το οτι καμια φορα αυτο συμπίπτει με το "σωστο" δεν σημαινει οτι ειναι και η ιδια "σωστη".
Αυτά που περιγράφεις δεν είναι (για εμένα) δείγμα διαπλοκής. Ναι πολιτικός είναι θα κάνει ότι μπορεί για να πάρει ψήφους...και θα λαικίσει κιόλας. Δεν είπα ότι είναι άγιος.

Αλλά διαπλεκόμενη δεν βλέπω να είναι. Εκτός αν δεν γνωρίζω κάτι....δεν έχω δει ούτε σε σκάνδαλα να μπλέκεται...ούτε να λέει στον λαό θα μειώσω τους φόρους και μετά να του πατάει κάθετο φόρο...ούτε να λέει θα σκίσω τα μνημόνια και μετά να τα υπογράφει ούτε όλα όσα έχουμε δει γραφικά από το πασοκ την νδ και τον σύριζα.

Επίσης και το πιο σημαντικό μέχρι στιγμής δεν έχει συμμετάσχει σε κανένα βλαπτικό προς τον λαό νόμο. Εκτός αν μου διαφεύγει πάλι κάτι.

Για εμένα...ο λαικισμός είναι κακό...αλλά δε συγκρίνεται με την εκχώρηση της δημόσιας περιουσίας...ή τα δώρα στους ολιγάρχες...ή την φορολογική διάλυση της μεσαίας τάξης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.351
Κριτικές
1
Like
30.023
Πόντοι
8.006
you wanna bet? εχει αρχισει το συστημα και ο κοσμος ο ιδιος και τον ξερναει τον συριζα. ειναι πλεον γραφικοι. για 15 και να κανει και ταμα στην μεγαλοχαρη. και μετα οδευουμε για το διαλυση και το 3 % που ανεφεραν και αλλοι συμπολεμιστε ανωτερω. ετσ ετσ. μητσοτακης τερμινειτορ. τον εναν τον εκανε και παραιτηθηκε και πηρε τα βουνα, τωρα σειρα εχει ο μπρουκλης απο το αμερικα. ( αληθεια αυτο δεν σας προβλιματιζει? ποιος ειναι? ποιος τον εβαλε και με ποιανου τις οδηγιες πεντολες ενεργει? παραξενο)χαχαχαχα
Ο Κουλης εφαγε τον Τσιπρα κανονικοτατα, τωρα θα φαει και τον Ανδρουλακη

Μιλαμε ο ανθρωπος δεν παιζεται
 

hotshoot

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2017
Μηνύματα
126
Like
128
Πόντοι
1
και μην λετε οτι δεν μπρουν να ψυχολογισουν οι δημοσκοποι τον συριζα. μια χαρα τον ειχανε και το 19 και το 21. απλα οπως ειπανε σχεδον ολοι μετα , η δολοφοξια χαρακτηρων το μπουλινγκ και οι απειλες που δεχοντουσαν απο τα πολλακοειδη φασισταρια τουε εκανε τους ανθρωπους και εκρυβαν τις αληθινες μετρησεις. το ειπαν σχεδον ολοι μετα τις εκλογες το 21.
 

Rockadi-pibousk

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
144
Like
280
Πόντοι
21
Ο Κουλης εφαγε τον Τσιπρα κανονικοτατα, τωρα θα φαει και τον Ανδρουλακη

Μιλαμε ο ανθρωπος δεν παιζεται

Όχι και τον έφαγε ρε τύπε. Ούτε στα ντιμπέιτ δε πήγαινε ο ξεφτίλας...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

και μην λετε οτι δεν μπρουν να ψυχολογισουν οι δημοσκοποι τον συριζα. μια χαρα τον ειχανε και το 19 και το 21. απλα οπως ειπανε σχεδον ολοι μετα , η δολοφοξια χαρακτηρων το μπουλινγκ και οι απειλες που δεχοντουσαν απο τα πολλακοειδη φασισταρια τουε εκανε τους ανθρωπους και εκρυβαν τις αληθινες μετρησεις. το ειπαν σχεδον ολοι μετα τις εκλογες το 21.

Ναι, φοβήθηκαν... :jerking:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.947
Κριτικές
1
Like
5.465
Πόντοι
2.356
Ελα ρε συ. Τι να θυμηθώ;
Τις καρδουλες; Τις βλακείες περι νομοθετησης της γυναικοκτονιας; Το ότι καβάλησε το κυμα του σεξισμού; Τις ψηφοφορίες για τους κωδικες που υποτίθεται οτι ξερει και δεν ψηφισε ουτε συγκεκριμένα αρθρα;
Στους ίδιους τους βουλευτές της έκανε πουστιά με τη λίστα των 2ων εκλογών.

Μουνόπανο απ' τα λίγα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom