Νέα

Τροχαία ατυχήματα-δυστυχήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 45K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.897
Like
29.715
Πόντοι
6.056

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.757
Κριτικές
97
Like
47.133
Πόντοι
17.311
αυστηρό πολύ ρε παπά...55 είναι μικρή ηλικία, μια χαρά οδηγάς...
άσε που θα δημιουργούσε απίστευτα προβλήματα στον κόσμο και στις οικογένειες
αντε 60 ταβανι κυρ γιαννη μας.
δηλαδη, 40 ολοκληρα χρονια σχεδον, αν βαλουμε το 18-19ο ετος ηλικιας, που μπορεις να βγαλεις διπλωμα στο ελαντα.
ε ποσο ακομα?
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.757
Κριτικές
97
Like
47.133
Πόντοι
17.311
Μια λυση θα ηταν επανεξέταση στα 65-70.
εγω λεω καλυτερα στα 70-75, για να παει κατευθειαν στον μπουκουρα.
μη ζοριζει και τους υπολοιπους συγγενεις... αν εχει μεινει σωος κανεις δηλαδη.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
30
Like
20.446
Πόντοι
8.746
αντε 60 ταβανι κυρ γιαννη μας.
δηλαδη, 40 ολοκληρα χρονια σχεδον, αν βαλουμε το 18-19ο ετος ηλικιας, που μπορεις να βγαλεις διπλωμα στο ελαντα.
ε ποσο ακομα?
ρε παπά με καταδικάζεις να μην μπορώ να πάω στα κορίτσια σε 10 χρόνια...:confused:
ταξί θα παίρνω?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

θα έρχεσαι εσύ να με πηγαίνεις...:grin::grin::grin:
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.757
Κριτικές
97
Like
47.133
Πόντοι
17.311
ρε παπά με καταδικάζεις να μην μπορώ να πάω στα κορίτσια σε 10 χρόνια...:confused:
ταξί θα παίρνω?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

θα έρχεσαι εσύ να με πηγαίνεις...:grin::grin::grin:
αμα πλερωνεις κανενα προβλημα κυρ γιαννη μας, θα κανουμε και χαβαλε.

ετσι ειναι ομως, καθε μερα εξω στους δρομους ειμαι με χριστοπαναγιες.
ουτε φλας δε βγαζουν τα γιδια και μονιμως αριστερη λουριδα με 50.
μετα λενε φταιει η ταχυτητα.
 

Rebirthed Sapiens Sapiens

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.967
Κριτικές
30
Like
20.446
Πόντοι
8.746
αμα πλερωνεις κανενα προβλημα κυρ γιαννη μας, θα κανουμε και χαβαλε.

ετσι ειναι ομως, καθε μερα εξω στους δρομους ειμαι με χριστοπαναγιες.
ουτε φλας δε βγαζουν τα γιδια και μονιμως αριστερη λουριδα με 50.
μετα λενε φταιει η ταχυτητα.
παπά σε 10 χρόνια, αν καταφέρεις να περάσεις νόμο για τα 60, μας βλέπω μπουρδελότσαρκες κάθε βδομάδα !!!
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.757
Κριτικές
97
Like
47.133
Πόντοι
17.311

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.060
Like
3.990
Πόντοι
456

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.705
Like
1.358
Πόντοι
366
τζαμπα πηγαν τα παλικαρια, με την κωλογρια
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.897
Like
29.715
Πόντοι
6.056

«Πάνω από το 90% των περιπτώσεων που έχουμε είσοδο σε αυτοκινητόδρομο στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας, αναφέρεται σε οδήγηση από υπερήλικους οδηγούς» επεσήμανε ο πρόεδρος Ε.ΣΥ.ΠΡΟ.ΤΑ (Εθελοντικός Σύλλογος Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων) Γιάννης Λιονάκης, συμπληρώνοντας: «Αγαθή τύχη θα έλεγα είναι το γεγονός ότι τόσα χρόνια που συμβαίνουν αυτά τα περιστατικά δεν έχουμε τέτοια αποτελέσματα».
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
946
Like
3.023
Πόντοι
446
Ρε τύποι ζούμε σε μια χώρα που και να μην έχεις ιδέα πως να βάλεις πρώτη, μπορείς να πάρεις το δίπλωμα λαδώνοντας τους εξεταστές...τι περιμένετε να συμβαίνει στους δρόμου?
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.400
Πόντοι
3.506
Η οδηγηση των ηλικιωμενων-δημοσιων κινδυνων ειναι η μια οψη του νομισματος σ αυτο το κωλοκρατος.Η αλλη οψη ειναι οι καγκουρες καριοληδες οι οποιοι νομιζουν πως το αυτοκινητο ειναι μονοθεσιο της φορμουλα 1 και τρεχουν εντος πολης.
Την περασμενη βδομαδα κοντεψα να γινω κι εγω θυμα ενος τετοιου πουτανας γιου.Το οτι ειμαι ζωντανος το οφειλω στην τυχη και τα αντανακλαστικα μου.Σχολωντας απ την δουλεια μου στις 11 το βραδυ,βγαινω με το αυτοκινητο απ τον χωρο εργασιας μου ο οποιος βρισκεται εντος πολης,σε κεντρικο δρομο διπλης κατευθυνσης.Αναβω φλας να στριψω δεξια,ελεγχοντας αριστερα το ρευμα που θα βγω,οπως ειναι το νορμαλ.Με το που ξεκιναω να στριψω βλεπω δεξια με την ακρη του ματιου μου φωτα να ερχονται με μεγαλη ταχυτητα αναποδα στο ρευμα μου και αμεσως κοκκαλωνω το αυτοκινητο.Εκανε προσπεραση αλλο αυτοκινητο ο πουσταρας πηγαινοντας το λιγοτερο με 100-120 μπαινοντας στο αντιθετο ρευμα κυκλοφοριας.Για ενα με εναμιση μετρο περασε απο μπροστα μου.Κατεβαινω απ το αυτοκινητο σοκαρισμενος.Ενας μαρτυρας που ειδε το σκηνικο,μου ειπε επι λεξη "Κυριε ειχατε αγιο".Δυστυχως δεν προλαβα να παρω την πινακιδα του καριολη,το μονο που μπορεσα να δω ηταν το αυτοκινητο του.
Οδηγαω 20 χρονια,και ειναι ισως η μοναδικη φορα που επαθα τετοιο σοκ πισω απ το τιμονι,για το τι θα μπορουσα να παθω,δηλαδη να σκοτωθω.Η οδηγικη μας παιδεια σ αυτη τη χωρα δυστυχως ειναι μια εννοια αγνωστη οσο κυκλοφορουν τετοιοι φονιαδες στους δρομους...
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.617
Πόντοι
4.546
Η οδηγηση των ηλικιωμενων-δημοσιων κινδυνων ειναι η μια οψη του νομισματος σ αυτο το κωλοκρατος.Η αλλη οψη ειναι οι καγκουρες καριοληδες οι οποιοι νομιζουν πως το αυτοκινητο ειναι μονοθεσιο της φορμουλα 1 και τρεχουν εντος πολης.
Την περασμενη βδομαδα κοντεψα να γινω κι εγω θυμα ενος τετοιου πουτανας γιου.Το οτι ειμαι ζωντανος το οφειλω στην τυχη και τα αντανακλαστικα μου.Σχολωντας απ την δουλεια μου στις 11 το βραδυ,βγαινω με το αυτοκινητο απ τον χωρο εργασιας μου ο οποιος βρισκεται εντος πολης,σε κεντρικο δρομο διπλης κατευθυνσης.Αναβω φλας να στριψω δεξια,ελεγχοντας αριστερα το ρευμα που θα βγω,οπως ειναι το νορμαλ.Με το που ξεκιναω να στριψω βλεπω δεξια με την ακρη του ματιου μου φωτα να ερχονται με μεγαλη ταχυτητα αναποδα στο ρευμα μου και αμεσως κοκκαλωνω το αυτοκινητο.Εκανε προσπεραση αλλο αυτοκινητο ο πουσταρας πηγαινοντας το λιγοτερο με 100-120 μπαινοντας στο αντιθετο ρευμα κυκλοφοριας.Για ενα με εναμιση μετρο περασε απο μπροστα μου.Κατεβαινω απ το αυτοκινητο σοκαρισμενος.Ενας μαρτυρας που ειδε το σκηνικο,μου ειπε επι λεξη "Κυριε ειχατε αγιο".Δυστυχως δεν προλαβα να παρω την πινακιδα του καριολη,το μονο που μπορεσα να δω ηταν το αυτοκινητο του.
Οδηγαω 20 χρονια,και ειναι ισως η μοναδικη φορα που επαθα τετοιο σοκ πισω απ το τιμονι,για το τι θα μπορουσα να παθω,δηλαδη να σκοτωθω.Η οδηγικη μας παιδεια σ αυτη τη χωρα δυστυχως ειναι μια εννοια αγνωστη οσο κυκλοφορουν τετοιοι φονιαδες στους δρομους...

Κρίμα που ΔΕΝ κατάφερες να πάρεις πινακίδα...
Κάτι τέτοιοι θέλουν αφανισμό με συνοπτικές διαδικασίες....
Ευτυχώς που είσαι υγιής και θα κάνεις γιορτές με την οικογένειά σου αυτό να σκέφτεσαι....
* Με το χέρι στην καρδιά όταν διάβασα το ποστ σου σε ένιωσα σαν να βρισκόμουν εγώ στην θέση σου εκείνη την στιγμή...
9 στις 10 φορές επιστρέφω μεταμεσονύχτιες ώρες λόγο δουλειάς κι έχουν δει πολλά τα μάτια μου....
Την νύχτα η οδήγηση στους δρόμους της Αθήνας δίχως καμιά υπερβολή είναι ρουλέτα... τα μάτια μας 14 διότι δεν ξέρεις από πού μπορεί να σου έρθει....
 

kk1980

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαρ 2011
Μηνύματα
3.722
Like
15.400
Πόντοι
3.506
Κρίμα που ΔΕΝ κατάφερες να πάρεις πινακίδα...
Κάτι τέτοιοι θέλουν αφανισμό με συνοπτικές διαδικασίες....
Ευτυχώς που είσαι υγιής και θα κάνεις γιορτές με την οικογένειά σου αυτό να σκέφτεσαι....
* Με το χέρι στην καρδιά όταν διάβασα το ποστ σου σε ένιωσα σαν να βρισκόμουν εγώ στην θέση σου εκείνη την στιγμή...
9 στις 10 φορές επιστρέφω μεταμεσονύχτιες ώρες λόγο δουλειάς κι έχουν δει πολλά τα μάτια μου....
Την νύχτα η οδήγηση στους δρόμους της Αθήνας δίχως καμιά υπερβολή είναι ρουλέτα... τα μάτια μας 14 διότι δεν ξέρεις από πού μπορεί να σου έρθει....
Να σαι καλα φιλε μου.Αστο,ειδα τον χαρο με τα ματια μου σ ενα δρομο που τον ξερω σαν την παλαμη του χεριου μου,οπως ολους στην πολη μου (ζω στην επαρχια).Αλλα δεν εχει σημασια,αν ειναι χτυπα ξυλο να σου συμβει το κακο...Μια στιγμη ειναι.Οπως ειπες κατι τετοιοι πουτανας γιοι θελουν αφανισμο...Κι αντε αυτοι θελουν να σκοτωθουν.Οι υπολοιποι τι φταιμε γαμω την τρελα μου;Ρητορικο το ερωτημα φυσικα.Το μονο που μπορουμε να κανουμε οπως επισης πολυ σωστα ειπες ειναι να προσεχουμε οσο πιο πολυ μπορουμε.
 

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.516
Κριτικές
37
Like
1.457
Πόντοι
1.096

Ένα σοκαριστικό τροχαίο σημειώθηκε πριν λίγο στην Αθηνών-Κορίνθου, καθώς μία ηλικιωμένη γυναίκα μπήκε ανάποδα στην Εθνική οδό στο ρεύμα προς Κόρινθο και συγκρούστηκε με μηχανή...


Ρεεε παρτε τα διπλώματα απο τους γέρους!!! Καθε λιγο και λιγακι θρηνούμε θύματα.

φίλτατοι υπάρχει λύση, αλλά σκοντάφτουμε στο γνωστό θέμα με τους κομπλεξικούς δικαιωματιστές

ΚΑΜΕΡΕΣ ΠΑΝΤΟΥ πχ σε κάθε φανάρι. Όταν έρχομαι στην Αθήνα με εξιτάρει να κάνω μια μεγάλη βόλτα στο κέντρο της πόλης και κάθε φορά μου κάνει εντύπωση πως όταν ανάβει το κόκκινο για τα αυτοκίνητα σχεδόν πάντα θα υπάρξουν δυο - τρεις <<απίθανοι>> που περνάνε

σκέψου μια διαδρομή κάπου στην Ευρώπη και δες πόσες κάμερες καταγράφουν την ποιότητα της οδηγικής σου συμπεριφοράς

προσωπικά μου έδειξε γνωστός που που δουλεύει στην Ελβετία τις κάμερες που υπάρχουν στην μικρή διαδρομή, περίπου δεκαπέντε με είκοσι λεπτά, από την Λωζάννη στην Γενεύη.
Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις την παραμικρή μαλακία και να μην σου έρθει μέσω διαδικασίας ανάγνωσης της πινακίδας σου ένα ωραίο δυνατό πρόστιμο από οχτακόσια έως χίλια πεντακόσια ελβετικά φράγκα για απλές παραβάσεις.
Δεν συζητάμε να έχεις μηχανάκι και να διανοηθείς να οδηγείς αντίθετα στον δρόμο όπως γίνεται στην χώρα μας κατά κόρον.
Δεν συζητάμε να κάνεις το κλασσικό που κάνουν οι εκ γενετής εξυπνάκηδες και παρακάμπτουν όλους όσους περιμένουν και πάνε και χώνονται λοξά μπροστά μπροστά στο φανάρι.
Δεν συζητάμε να κάνεις παράνομη αναστροφή εκεί που απαγορεύεται.
Δεν συζητάμε να κάνεις προσπέραση από τα δεξιά απλά γιατί έτσι σε βολεύει.

Αποτέλεσμα : οι οδηγοί σέβονται και τηρούν τους κανόνες οδήγησης. Ακόμα και στην Ρουμανία πλέον, αν πας να κάνεις τον καουμπόϊ μέσα στο Βουκουρέστι τουλάχιστον, έχουν κάμερες που σε πιάνουν και σου βάζουν τσουχτερά πρόστιμα.

Εδώ σκεφτόμαστε το ....... πολιτικό κόστος και ότι και καλά θίγονται τα προσωπικά δεδομένα του άθε ανόητου δικαιωματιστή, και όχι ότι κάθε χρόνο χάνουμε μια κωμόπολη από τα τροχαία.

Ας κάνουμε το εξής απλό πείραμα : πηγαίντε σε ένα κεντρικό φανάρι και κρατήστε σημειώσεις πόσοι πολλοί οδηγοί παραβιάζουν εν ψυχρώ τον ερυθρό σηματοδότη, δηλαδή πόσοι περνάνε φουριόζοι αφού όμως έχει ανάψει το κόκκινο φως. Θα πάθετε σοκ όταν δείτε τα νούμερα.

Είχα την ελπίδα ότι θα βρεθεί μια κυβέρνηση με την στοιχειώδη λογική να πει : οκ φίλτατοι, κάμερες παντού και τα πρόστιμα από την παραβίαση του κόκκινου να είναι πχ πεντακόσια ευρώ και να χρεώνονται κατευθείαν στην εφορία στο αφμ του ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου

κάτι πρέπει να γίνει πάντως ρε παίδες, για να σταματήσει αυτή η γαμημένη παράνοια
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.446
Κριτικές
16
Like
13.637
Πόντοι
6.515
οι ελληνικοι δρομοι ειναι ζουγκλα

το πνευματικο και το οδηγικο επιπεδο των ελληνων ειναι στα ταρταρα

το κρατος αδιαφορει για τα κρανη, την υπερβολικη ταχυτητα, για τα θυματα :angry:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.205
Πόντοι
2.406

Ένα σοκαριστικό τροχαίο σημειώθηκε πριν λίγο στην Αθηνών-Κορίνθου, καθώς μία ηλικιωμένη γυναίκα μπήκε ανάποδα στην Εθνική οδό στο ρεύμα προς Κόρινθο και συγκρούστηκε με μηχανή...


Ρεεε παρτε τα διπλώματα απο τους γέρους!!! Καθε λιγο και λιγακι θρηνούμε θύματα.
Γιατι οι νέοι είναι καλύτεροι? Το ίδιο αστοιχειωτοι και απρόσεκτο είναι
 
  • Like
Αντιδράσεις: kk1980

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom